صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در دیدار با وزیر بهداشت:

سازمان بازرسی از روز اول در کنار مجموعه وزارت بهداشت و درمان بوده و هر کار و پیگیری که ضرورت داشته باشد انجام داده و خواهیم داد

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در این دیدار که صبح امروز انجام شد، با تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه کادر پزشکی در عرصه خدمت رسانی به مردم در مبارزه با کرونا گفت: سازمان بازرسی کل کشور به تعبیر مقام معظم رهبری، تضمین کننده سلامت نظام اداری و باز هم به تعبیر دیگری از معظم له به این مضمون که: همه دستگاه های اجرایی و قوای سه گانه وجود سازمان بازرسی را مغتنم بشمارند. سازمان بازرسی کل کشور نیز با هدف کمک به دستگاه های اجرایی در انجام بهتر ماموریت هایی که بر عهده شان است، تلاش می کند در راستای ماموریت محوله گام بردارد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه «یکی از مهمترین رویکردهای سازمان نظارت های پیشگیرانه است»، تصریح کرد: اگر نظارت ها پیشگیرانه، مشفقانه و به موقع انجام شود بسیاری از امور، سامان پیدا کرده و بسیاری از مشکلات مرتفع می شود. حقیقتا سازمان بازرسی از اینکه به خاطر ارتکاب جرم و تخلف برخورد کیفری صورت گیرد، خوشحال نمی شود. از این رو عمده رویکرد و تلاش سازمان بر پیشگیری است.
وی خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی کل کشور معتقد است مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی خصوصا مدیران با تجربه ای که با هزینه بیت المال در سال های متمادی تجربه پیدا کرده و مسئولیت پذیرفتند سرمایه ملی کشور هستند و بزرگترین و مهمترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی است که باید از آن صیانت و حفاظت کرد. یکی از راه های صیانت و حفاظت از سرمایه انسانی، اقدامات پیشگیرانه و مراقبت هایی است که نه تنها وظیفه سازمان بازرسی بلکه وظیفه همه مدیران نسبت به زیر مجموعه شان است تا انحرافی واقع نشود.
درویشیان افزود: البته اگر علی رغم اقدامات پیشگیرانه و هشدارها، فردی عمداً و با قصد و غرض مرتکب جرم شد این قابل تحمّل نیست. چرا که بر این اعتقادیم حتما باید با سوء استفاده کنندگان مالی برخورد قاطع،به موقع و جدی صورت بگیرد و انتظار ما این است که این برخورد ابتدا از سوی خود مسئولین انجام شود. البته خوشبختانه تعداد افرادی که مرتکب جرم می‌شوند کم است ولی کم آن نیز زیاد است. یعنی معتقدیم حتی یک جرم در دستگاه های نظام جمهوری اسلامی زیاد است. بنابراین باید برخورد قاطع صورت بگیرد.
وی با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در برخورد قاطع با فساد گفت: خوشبختانه در مدیریت جدید قوه قضائیه، آیت الله رئیسی از روز اول بر مبارزه جدی با فساد بدون نگاه سیاسی و جناحی تاکید داشته و یکی از ماموریت ها و وظایف سازمان بازرسی شناسایی فاسدین و برخورد لازم با آن ها است. البته ما معتقدیم که باید بسترهای فساد، شناسایی و از بین برود.  
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: یکی از اهداف نشست حاضر تقدیر و تشکر از مجموعه بهداشت و درمان کشور است. همان طور که همه ملت و در راس نظام، مقام عظمای ولایت مکرر از شبکه بهداشت و درمان کشور تقدیر و تشکر کردند، ما نیز حقیقتا از تلاش های مجموعه کادر درمانی تشکر می کنیم. چرا که کسانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس هستند جانفشانی کرده و خدمات ارزنده و ماندگار در تاریخ این کشور برای خودشان به جای گذاشتند و امروز مایه افتخار نظام در دنیا هستند. در دنیایی که در اخبار شاهدیم که غرب ماهیت خود را در ناکارآمدی مقابله با این ویروس نشان داد. ولی جمهوری اسلامی که قبل از فراگیری جهانی این ویروس، آنقدر علیه اش تبلیغ و تخریب می‌کردند، امروز توانست کارآمدی قابل قبولی در مقابله با کرونا را در جهان به نمایش بگذارد و امروز بسیاری از کسانی که تا دیروز جمهوری اسلامی را نقد می کردند، زبان به تمجید گشوده و اقدامات و خدمات کادر درمانی کشور و حضور جدی و اثرگذار میلیونی مردم در صحنه های مختلف را مثال می زنند.
وی درباره همراهی مردم در مقابله با ویروس کرونا گفت: ایثار و حضور جدی مردم در کنار نظام و کادر درمانی در حل مشکلات بیماری کرونا، چه در عرصه تولید و تامین اقلام ضروری و چه در توزیع آن قابل تقدیر است. آخرین تدبیری که مقام معظم رهبری فرمودند بحث نهضت مواسات و کمک مؤمنانه بود که یک روز بعد از آن در سراسر کشور بیشتر از گذشته نسبت به کسانی که از بیماری کرونا آسیب دیده اند یک نهضت ملی و کشوری به راه افتاد.
درویشیان با تاکید بر همراهی سازمان بازرسی با کادر درمانی کشور گفت: سازمان بازرسی از روز اول در کنار مجموعه شما و همه مدیران وزارت بهداشت بوده و خواهد بود. در این راستا همکاران سازمان بازرسی از اواسط بهمن بحث نصب دوربین های تب‌سنج را پیگیری کرده که تهیه و در برخی مکان ها مانند فرودگاه ها نصب شد. در تامین اعتبارات، سازمان بازرسی تلاش کرد از طرق مختلف در تامین اقلام مورد نیاز کادر درمانی اقدام کند. همچنین سازمان بازرسی برای کمک و رفع مشکلات وزارت بهداشت و درمان برای مقابله با این بیماری ده ها جلسه و بازدید و پیگیری داشته و همچنان این همکاری ادامه خواهد داشت. پیام حضور من در جمع شما این است که سازمان بازرسی همچنان در کنار مجموعه وزارت بهداشت و درمان خواهد بود و هر کار و پیگیری که ضرورت داشته باشد انجام خواهیم داد. در این راستا اگر احیانا مکاتبه و تذکری داده می شود حتما در جهت اصلاح امور و رفع مشکلات است.
در بخش ابتدایی این نشست، دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر همراهی این وزارتخانه با سازمان بازرسی در بحث مبارزه با فساد در دستگاه ها، گفت: بنده در دیداری که پیش از این با رئیس سازمان داشته ام، تقاضا کرده بودم که همکاران سازمان بازرسی به عنوان پروژکتور نظام چنانچه نقاط سیاه و مشکل داری در وزارت بهداشت می بینند، هر چه زودتر به همکاران بنده هشدار دهند که خوشبختانه در دوره جدید ریاست سازمان بازرسی این روند تسریع شده است. به همکاران توصیه کرده ام که همواره با بازرسان سازمان بازرسی کل کشور به شکل هماهنگ عمل کرده و به تذکر آن‌ها پایبند باشند و با همفکری با سازمان بازرسی اگر ابهامی وجود داشت، آن را رفع کنند و اگر موردی از چشم ما دور مانده بود، به آن توجه ویژه داشته باشند. بنابراین مجموعه وزارت بهداشت، سازمان بازرسی کل کشور را به عنوان دوست و بازوی راهنمایی کننده می‌داند و خوشبختانه گزارش ها و مستندات موید این موضوع است.
وزیر بهداشت همچنین در ادامه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در راستای مقابله با کرونا از همکاری مردم و مسئولان در این مسیر تقدیر و تشکر کرد.
در این نشست فرزاد مخلص الائمه سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور مجلس سازمان، حجت الاسلام محمدمهدی عرب انصاری سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور فرهنگی و اجتماعی سازمان، دکتر ضرغام صادقی سرپرست بازرسی امور بهداشت و درمان، سیدمحمد سعید نوربخش معاون بازرسی امور بهداشت و درمان سازمان، علی اکبر صداقت سربازرس گروه بازرسی سلامت سازمان بازرسی کل کشور حضور داشتند.
گفتنی است در پایان این نشست، حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ضمن بازدید از مرکز رصد خانه سلامت کشور از نزدیک در جریان نحوه پایش سلامت و غربالگری کشور قرار گرفت.

 

 


١٢:٢٣ - چهارشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٤٣٣١    /    تعداد نمایش : ١٠٨١شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است