صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان بازدید از مپنا:

واحدهای تولیدی مشکلات خود را برای پیگیری از دستگاه‌های اجرایی اعلام کنند


 

 

 

 

 

 

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور صبح امروز با حضور در مجموعه کارخانجات مپنا، از این گروه صنعتی بازدید به عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن درویشیان پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از گروه صنعتی مپنا و در جمع مدیران و کارکنان این مجموعه با تبریک آغاز دهه کرامت و سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و گرامیداشت هفته قوه قضائیه، گفت: یکی از مأموریت‌های قوه قضائیه، به‌ویژه سازمان بازرسی کل کشور حسب سند تحول قوه قضائیه پیگیری رفع موانع تولید و جهش تولید است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: یکی از موضوعات مهم قوه قضائیه در دوره جدید که به‌صورت ویژه از سوی سازمان بازرسی کل کشور دنبال می‌شود، موضوع حمایت از تولید ملی، سرمایه‌گذاری سالم و اقتصاد مقاومتی است. هم مقام معظم رهبری و هم مسئولان عالی کشور و هم مردم عزیزمان این توقع و انتظار را دارند که با توجه به ظرفیت فراوان به لحاظ نیروی انسانی توانمند و متخصص و دانش والایی که جوانان ما دارند و هم به لحاظ منابع طبیعی خدادادی که کشور ما دارد، تمام مشکلات را برطرف شود؛ البته این مسئله مشروط بر این است که اراده جمعی و همگانی بین دستگاه‌ها، روحیه خودباوری، اعتماد به توانمندی‌های داخلی کشور و چشم‌پوشی از خارج از کشور بین مسئولان نهادینه شود.
وی با اشاره به بی‌تعهدی اروپایی‌ها خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر کشورهای غربی خصوصاً اروپایی‌ها علی‌رغم تعهداتی که نسبت به کشور ما داشتند، از پشت خنجر زده و مسیر آمریکا را دنبال کردند. امروز برای همگان روشن شده است که نمی‌شود به غربی‌ها و اروپایی‌ها اعتماد کرد و باید روی پای خودمان بایستیم.
درویشیان با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که موجب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود، توجه و حمایت از حوزه تکنولوژی و صنایع مادر و اصلی است، تصریح کرد: اگر در این زمینه طبق راه و هدف تعیین شده پیش برویم، قطعاً اقتدار و قدرت منطقه‌ای، بین‌المللی و سیاسی کشور افزایش پیدا می‌کند و دیگر دشمن نسبت به ما چشم طمع نخواهد داشت.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: امیدواریم خداوند به همه خدمتگزاران و جهادگران عرصه صنعت و تکنولوژی و مجموعه عظیم و اثرگذار مپنا کمک و یاری کند تا بتوانند خدمات بیشتری را به کشور و نظام اسلامی عرضه کنند.
عضو شورای عالی قضایی با حائز اهمیت دانستن فعالیت گروه مپنا، گفت: اینکه امروز این مجموعه برای بازدید انتخاب‌شده، نشان از اهمیت موضوع برای قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور است. هدف اصلی ما از این بازدید در کنار آشنایی با توانمندی‌ها و تلاش‌های عزیزان مجموعه مپنا، مواجهه با مشکلات و موانعی است که سازمان می‌تواند از طریق دستگاه‌های اجرایی به رفع آن‌ها کمک کند. چرا که وظیفه نظارت بر دستگاه‌های اجرایی بر عهده سازمان بازرسی است و امروز یکی از اولویت‌های سازمان پیگیری رفع موانع تولید و جهش تولید در سال جاری است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان از مدیران مپنا خواست مستندات خود را برای پیگیری رفع موانعی که این گروه صنعتی با آن مواجه است، برای سازمان بازرسی ارسال کنند تا در دستور کار قرار گیرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین درویشیان در جمع کارگران نیز به پرسش‌های تعدادی از آنان پاسخ گفت.
جلوگیری از واردات بی‌رویه و تأمین نیاز کشور با توان داخلی و بالطبع رونق کسب‌وکار و نیز بهبود وضعیت معیشت کارگران، از خواسته‌های کارکنان مپنا بود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور از مسئولان مپنا خواست با توجه به آمار اعلام شده از سوی دولت مبنی بر سطح خط فقر، نسبت به ارتقاء معیشت آن‌ها اقدام کنند و موانع تحقق این مسئله را با بازرسان سازمان بازرسی در میان بگذارند.
پیش از سخنان رئیس سازمان بازرسی کل کشور، عباس علی‌آبادی مدیرعامل گروه مپنا ضمن تشریح دستاوردهای این گروه صنعتی، گفت: از مهم‌ترین دستاوردهای صنعتی جمهوری اسلامی مجموعه مپنا است که مقام معظم رهبری عنایت داشته و نزدیک به 4 ساعت از این مجموعه بازدید داشتند و رهنمودهای ایشان مرحله جدیدی از کار و فعالیت ما را رقم زده است. همچنین حدود 50 نفر از مقامات و وزرای کشورهای مختلف دنیا در سفر به ایران از این مجموعه بازدید کرده که بدون استثنا از اقدامات و فعالیت‌‌های ما ابراز تعجب کردند.
مدیرعامل گروه مپنا به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: باید بین نهادهای آموزشی و صنعتی ارتباط و انسجام بادوام ایجاد کرد که در مپنا این کار انجام شده است و ریشه مپنا در تمام نهادهای علمی وجود دارد. امروز 22 هزار نفر متخصص در مپنا کار می‌کنند که جمعیت بزرگی از نخبگان کشور است و اثری خلق کردند که آرمان جمهوری اسلامی ایران بوده است.
علی‌آبادی درباره زمینه کاری گروه مپنا هم گفت: شعار ما در گروه مپنا ابتدا این بود که هر چیزی را که گلوگاه است، باید بسازیم. ولی در مرحله بعد گفتیم هر چه را اقتصادی هست، باید بسازیم و الآن می‌گوییم باید دنبال هر آنچه در کشور شغل ایجاد می‌کند برویم، ولو آنکه اقتصادی نباشد؛ چون امروز مشکل کشور اشتغال است. در همین زمینه تا امروز بیش از 200 هزار نفر شغل ایجاد کرده‌ایم.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، در این بازدید که به مناسبت هفته قوه قضائیه و به‌منظور اعلام حمایت این قوه از تولیدکنندگان و توجه به شعار سال انجام شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین درویشیان ابتدا در جمع مدیران ارشد این گروه تولیدی حاضر شد.


١٢:٤١ - سه شنبه ٣ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٤٥٢٩    /    تعداد نمایش : ٩١٤شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است