صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام درویشیان در مراسم تکریم و معارفه بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد:

به‌هیچ‌وجه به سوء استفاده‌کنندگان اجازه فرصت‌طلبی نخواهیم داد

حجت‌الاسلام درویشیان در مراسم تکریم و معارفه بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد:
به‌هیچ‌وجه به سوء استفاده‌کنندگان اجازه فرصت‌طلبی نخواهیم داد

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور مراسم تکریم و معارفه بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن درویشیان در دادگستری کل استان برگزار شد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی این سردار رشید اسلام را نماد مقاومت و مبارزه با تروریست دانست که به دست شقی‌ترین و تروریست‌ترین افراد به شهادت رسید و افزود: شاهد بودیم که به برکت خون این شهید، انقلابی در کشور، منطقه و بلکه در کل جهان ایجاد شد.
وی افزود: از حدود ۴۰ سال پیش حاج قاسم سلیمانی را می‌شناختم و یکی از ویژگی‌ها و خصوصیات بارز ایشان همان‌طور که مقام معظم رهبری اشاره داشتند، اخلاص این شهید بود. وی با توجه به محبوبیت بالایی که در جامعه داشت، در مقابل پیشنهاد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری می‌گفت من کاندیدای شهادت هستم. امیدوارم ما نیز بتوانیم راه و هدف این شهید بزرگوار را دنبال کنیم.
حجت‌الاسلام درویشیان با اشاره به اقدامات و روحیه انقلابی و جهادی آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: ایشان بارها به مدیران دستگاه‌های قضایی تأکید دارند که امید و اعتمادی که در بین مردم ایجادشده پاس بداریم و آن را تقویت کنیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه این روحیه جهادی و انقلابی باید در تمام ارکان نظام و دستگاه‌های اجرایی کشور شکل بگیرد تا بیش‌ازپیش به مردم خدمت کنیم، به حضور میلیونی مردم در تشییع سردار سلیمانی و نماز جمعه اخیر در تهران اشاره کرد و آن را باعث ترس و ناامیدی دشمنان دانست که معادلات و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد و گفت: این حضور مردم در پای انقلاب اسلامی و نظام علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی و معیشتی، وظیفه همه مسئولان را سنگین‌تر از قبل می‌کند و بنده به همه مدیران و مسئولین، خدمت بیش‌ازپیش عاشقانه و بی‌منت به مردم را توصیه می‌کنم.
وی یکی از ویژگی‌های حکمرانی خوب و مطلوب را مسئله نظارت دانست و گفت: نظارت آن‌قدر اهمیت دارد که در قرآن، ۱۲۹ مرتبه و در نهج‌البلاغه ۱۴۳ مرتبه کلمه نظارت و مشتقات آن آمده است. خداوند متعال در بدن انسان نیز نظارت را قرار داده به‌طوری‌که اندام‌های مختلف بر یکدیگر نظارت دارند و مغز انسان به‌طورکلی بر همه اندام نظارت می‌کند.
 درویشیان نظارت را تنها به نظارت‌های بیرونی محدود ندانست و گفت: از مسئولین دستگاه‌ها به لحاظ مسئولیت نظارتی که دارند مطالبه خواهیم کرد و از مسئولین حراست‌ها و بازرسی‌های دستگاه‌ها نیز در بحث اقدامات پیشگیرانه سؤال خواهیم داشت. البته در نظر داشته باشید نظارت به معنای عدم اعتماد نیست، بلکه در راستای تداوم اعتماد است و با هدف ارزیابی و هدایت اعمال می‌شود.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر رویکرد پیشگیری در سازمان گفت: یکی از رویکردهای اصلی سازمان، اقدامات پیشگیرانه در راستای صیانت از مدیران است و به دنبال مچ‌گیری نیستیم اما اگر علیرغم همه هشدارها و آگاهی‌بخشی‌ها، برخی اصرار بر انجام فساد داشته باشند، نه‌تنها مچ می‌گیریم بلکه مچ مفسدان را نیز قطع خواهیم کرد.
حجت‌الاسلام درویشیان با بیان اینکه به‌هیچ‌وجه قبول نداریم که گفته می‌شود سازمان بازرسی جرأت را از مدیران و جسارت را از تصمیم‌گیران سلب می‌کند، گفت: البته به بازرسان توصیه کردیم که مدیران اجرایی را در مسائلی که سوء جریانی مشاهده نمی‌شود، مساعدت کنند. ما هیچ علاقه‌ای برای تشکیل پرونده نداریم و حتی مدیران را از سرمایه‌های ملی می‌دانیم اما نباید تحریم و فضای فعلی کشور دستاویزی برای فرصت‌طلبان شود.
وی با اشاره به حساسیت افکار عمومی این استان نسبت به جذب نیروها اظهار داشت: به مدیران اجرایی استان توصیه می‌کنم با اقدامات خود باعث رنجش مردم عزیز نشوند و در نظر داشته باشند که همه ما مسئولین به‌شدت تحت نظارت مردم قرار داریم و با توجه به حساسیتی که مردم استان دارند مدیران نسبت به جذب اقوام خود علی‌رغم صلاحیت‌هایی که ممکن است برخی داشته باشند اقدام نکنند.
حجت‌الاسلام درویشیان با اشاره به بحث زمین‌خواری به‌عنوان یکی از معضلات استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: یکی از علل وقوع فساد در حوزه زمین، عدم اجرای کامل قانون حدنگار و کاداستر است که اجرای کامل آن، مطالبه جدی رئیس قوه قضاییه است و سازمان بازرسی نیز این مهم را پیگیری می‌کند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور، مشکلات و دغدغه‌های مردم را دغدغه و مسئله سازمان بازرسی کل کشور دانست و گفت: حل مسائل و مشکلات مردم در اولویت برنامه‌های سازمان بازرسی است و در این مسیر به دستگاه‌های اجرایی نیز کمک می‌کنیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور یکی از ظرفیت‌های قانونی در انجام وظایف این سازمان را بازرسان افتخاری و گزارشگران فساد عنوان کرد و گفت: از این ظرفیت عظیم استفاده می‌کنیم و از آنان نیز حمایتمی کنیم و همه توجه داشته باشند که مبارزه با فساد در قوه قضاییه با قوت پیگیری خواهد شد و در این شرایط سخت و گرفتاری‌های مردم به‌هیچ‌وجه به سوءاستفاده‌کنندگان اجازه فرصت‌طلبی نخواهیم داد و در کنار آن نیز از مدیران پاکدست دل سوز و سالم حمایت می‌کنیم.
درویشیان با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه و طبیعی این استان اظهار داشت: تأسف می‌خورم که با این ظرفیت‌ها، نرخ بیکاری این استان در رتبه‌های بالایی قرار دارد و این موضوع به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان با معرفی ابوالفتح ابوالهادی به‌عنوان بازرس کل جدید استان کهگیلویه و بویراحمد، وی را از قضات باسابقه و محترم دستگاه قضایی خواند و گفت: جا دارد از جناب آقای کرمی و همچنین آقای دانشی که مدت کوتاهی سرپرستی بازرسی کل استان را بر عهده داشتند تشکر کنم و امیدوارم حضور آقای ابوالهادی منشأ خیر و اثر برای رفع مشکلات اساسی استان باشد.


١٦:٣٨ - دوشنبه ٣٠ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٤٢٨٩    /    تعداد نمایش : ٧٦٣شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است