صفحه اصلی > اخبار > اخبار و رویدادهای بین الملل 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور قاضی سراج صورت پذیرفت:

امضای یادداشت تفاهم همكاری دوجانبه سازمان بازرسی کل کشور با آمبودزمان فدراسیون روسیه

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، قاضی سراج كه برای شركت در اجلاس بین‌المللی «صیانت از حقوق بشر در اوراسیا، تبادل بهترین تجربیات آمبودزمان‌ها» به روسیه سفر کرده بود، با همتای آمبودزمانی خود، یادداشت تفاهم همكاری دوجانبه امضاء كرد. بر اساس مفاد این یادداشت تفاهم، طرفین تصمیم گرفتند با تبادل تجربیات و اطلاعات در حوزه فعالیت‌های آمبودزمانی، رسیدگی به شكایات مردمی و دیگر وظایف مرتبط،اعزام هیأت‌ها و كارشناسان به منظور اشتراك تجارب در حوزه‌های نظارت، بازرسی و رسیدگی به تظلمات و شكایات از دستگاه‌های اداری و اجرایی، برگزاری هم‌اندیشی‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی اقدام کنند.
پیش از امضاء این یادداشت تفاهم، همکاری‌های دوجانبه و بین‌المللی در زمینه حوزه‌های آمبودزمانی و صیانت از حقوق شهروندی در دیدار سراج با خانم ماسکولکوا رییس آمبودزمان و كمیسر حقوق بشر فدراسیون روسیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رییس سازمان بازرسی کل کشورمان در مراسم پایانی اجلاس بین‌المللی «صیانت از حقوق بشر در اوراسیا، تبادل بهترین تجربیات آمبودزمان‌ها»، یادداشت تفاهم تأسیس انجمن آمبودزمان‌های اوراسیا را نیز امضاء كرده بود که این یادداشت تفاهم در مسکو به همراه آمبودزمان‌های روسیه، قرقیزستان و ارمنستان به امضا رسید.
سراج ابراز امیدواری کرد: با تأسیس انجمن آمبودزمان‌های اوراسیا، شرایط لازم برای گسترش همکاری‌ها و تبادل بهترین تجربیات در امر رسیدگی‌های مؤثر به شکایات مردمی، مستقل از دخالت بیگانگان و برخی از کشورهای غربی فراهم شود.

 


٠٩:٤٠ - شنبه ١٨ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٠٩    /    تعداد نمایش : ٩٩٠١شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است