صفحه اصلی > اخبار > اخبار و رویدادهای بین الملل 


  چاپ        ارسال به دوست

صبح امروز و در سفر به ژاپن صورت گرفت؛

دیدار رییس سازمان بازرسی کل کشور با وزیر کشور و ارتباطات ژاپن

دیدار رییس سازمان بازرسی کل کشور با وزیر کشور و ارتباطات ژاپن
به گزارش روابط عمومی‌سازمان بازرسی کل کشور، قاضی سراج که به دعوت آمبودزمان ژاپن به توکیو سفر کرده است، صبح امروز با خانم نودا وزیر کشور و ارتباطات ژاپن دیدار و گفت‌وگو کرد.
وزیر کشور و ارتباطات ژاپن در ابتدای این دیدار، ناراحتی خود را از حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تهران ـ یاسوج و درگذشت تعدادی از هموطنان در این حادثه ناگوار، ابراز و مراتب تسلیت خود، دولت و ملت ژاپن را به رئیس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد.
 خانم نودا با تأکید بر روابط دوستانه دو کشور، اظهار داشت: در آستانه ٩٠ سالگی روابط سیاسی و دیپلماتیک دو کشور هستیم که بزودی سالگرد این روابط مستحکم و پایدار جشن گرفته خواهد شد.
 وزیر کشور و ارتباطات ژاپن با اشاره به امضای یادداشت تفاهم دو کشور در حوزه‌های نظارت و بازرسی و آمبودزمانی، به اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه اشاره و از حضور رییس سازمان بازرسی کل کشور ایران برای این منظور قدردانی کرد.
در ادامه قاضی سراج از وزیر کشور و ارتباطات ژاپن به دلیل ابراز همدردی با دولت و ملت ایران برای حادثه سقوط هواپیمای مسافربری تشکر کرد.
سراج با اشاره به نقش دو کشور ایران و ژاپن در شکل‌گیری و تأسیس انجمن آمبودزمان آسیایی، تلاش سازمان بازرسی کل کشور و دیوان ارزیابی اداری(آمبودزمان) ژاپن را برای ارتقای سطح فعالیت‌های کیفی این تشکل در قاره آسیا بسیار ضروری دانست.
سپس خانم نودا با اشاره به اهمیت نقش نهاد دیوان ارزیابی اداری(ژاپن) به تداوم روابط آمبودزمانی دو کشور تاکید و از رییس نهاد دیوان ارزیابی اداری(آمبودزمان) کشورش خواست تا با برنامه‌ریزی‌های منسجم، در حوزه‌های اکادمیک و تقویت بیش از پیش آکادمی آمبودزمان آسیایی با سازمان بازرسی کل کشور جمهوری اسلامی ایران همکاری گسترده‌ای داشته باشد.
گفتنی است در این ملاقات، علاوه بر معاونان و مدیران ارشد این وزارت‌خانه؛ شاکری سرپرست سفارت کشورمان در توکیو، رمضانی رایزن سفارت و آقامحمدی معاون حوزه ریاست و همکاری‌های بین‌المللی سازمان بازرسی کل کشور نیز حضور داشتند.


١٥:٣٤ - چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ٢٨٨٢    /    تعداد نمایش : ٩٨٤٦شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است