صفحه اصلی > اخبار > اخبار و رویدادهای بین الملل 


  چاپ        ارسال به دوست

در جریان سفر قاضی سراج به جمهوری آذربایجان و در بیست و یكمین اجلاس هیأت مدیره آمبودزمان آسیایی:

آكادمی آمبودزمان آسیایی كه به پیشنهاد سازمان بازرسی كل كشور تأسیس گردیده به‌عنوان یکی از اجزای وابسته اصلی به این انجمن معرفی شد

در جریان سفر قاضی سراج به جمهوری آذربایجان و در بیست و یكمین اجلاس هیأت مدیره آمبودزمان آسیایی:
آكادمی آمبودزمان آسیایی كه به پیشنهاد سازمان بازرسی كل كشور تأسیس گردیده به‌عنوان یکی از اجزای وابسته اصلی به این انجمن معرفی شد


رئیس سازمان بازرسی كل كشور با حضور در بیست و یکمین اجلاس هیأت مدیره انجمن آمبودزمان آسیایی در باكو، این امر را موفقیت بزرگی برای کشورمان دانست و اظهار داشت آکادمی آمبودزمان آسیایی در ایران تأسیس و همه تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آن در کشورمان تهیه شده است.
قاضی سراج ایران را یکی از فعال‌ترین اعضای انجمن آمبودزمان آسیایی دانست و گفت؛ بازرسی كل كشور به‌عنوان یكی از مؤسسین این تشكل در قاره آسیا، از بدو تأسیس عضو هیأت مدیره این انجمن بوده و هم‌اکنون به‌عنوان خزانه‌دار کل و نیز ریاست آكادمی آموزشی آمبودزمان آسیایی است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بیست و یکمین اجلاس هیأت مدیره انجمن آمبودزمان آسیایی با ارائه گزارشی به اعضاء هیأت مدیره به تشریح وظایف آمبودزمانی این سازمان در موضوع رسیدگی به شکایات مردمی پرداخت و علاوه بر حوزه‌های نظارت و بازرسی یكی از وظایف این سازمان را پیشگیری از تخلفات و مبارزه با فساد دانست.
قاضی سراج، با اشاره به تحمیل جنگ ناجوانمردانه به کشورمان در اوایل انقلاب که هشت سال به طول کشید و اعمال تحریم‌های ظالمانه اقتصادی از سوی امریکا و برخی کشورهای غربی به كشورمان و استمرار 40 سال جنگ نرم، اظهار داشت: بخش مهمی از فساد موجود در كشور ناشی از شرایط تحریم‌های آمریكا است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: فساد پدیده‌ای است که در همه کشورها وجود دارد و فقط سطح آن فرق می‌کند، ایران نیز از کشورهای دیگر جدا نیست. رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: وقتی کشور در شرایط تحریم واقع می‌شود، احتمال بروز فساد از سوی افراد فرصت‌طلب بالا می‌رود، در این شرایط وظیفه نهادهای رسمی رساندن فساد به پایین‌ترین سطح است. وی افزود: اخیراً شاهد اتخاذ تصمیمات مهم از سوی رؤسای سه قوه برای مبارزه با فساد بودیم و روزهای شنبه هر هفته رؤسای سه قوه در این رابطه جلسه دارند که نشان‌دهنده عزم جدی برای مقابله با فساد در کشور است. در کشور ما که تمرکز مسئولان بر روی رفع معضلات ناشی از تحریم‌ها است، سودجویان فرصت بیشتری برای فساد پیدا می‌کنند.


١٠:١٥ - شنبه ١٢ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٣٤٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٦٦شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
 دیدار قاضی سراج با کامران علی‌اف رییس سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان (خبر)
 به‌زودی سازمان بازرسی کل کشور و آمبودزمان جمهوری آذربایجان تفاهم‌نامه همکاری امضاء می‌کنند (خبر)
 کارمندان بسیجی در راستای پیشگیری و برخورد با تخلفات با بازرس کل استان همکاری کنند (خبر)
  بازرسی‌کل استان راه را برای ادامه خدمت باکیفیت مدیران سالم، توانمند و خادم هموارتر می‌کند (خبر)
 آمبودزمان خوب، فرزند حكمراني خوب و حكمراني خوب، فرزند احترام به انسان، آزادي و حقوق بنيادي اوست (خبر)
 برگزاری دومین اجلاس اتحادیه آمبودزمان‌های اوراسیایی در مسکو (خبر)
 رایزنی‌های دوجانبه برای مبارزه با فساد و جرائم مرتبط در دیدار رئیس سازمان بازرسی کل کشور با دادستان کل فدراسیون روسیه (خبر)
 سفر رئیس سازمان بازرسی کل کشور به مسکو (خبر)
 ورود سازمان بازرسی کل کشور به بازارهای «سکه، ارز، خودرو و مسکن» / قیمت خودروها واقعی نیست / سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت حق دخالت در امور قضایی را ندارد (خبر)
 امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان بازرسی کل کشور و سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان (خبر)
 بازرس کل استان آذربایجان غربی درگذشت آیت‌الله حسنی را تسلیت گفت (خبر)
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است