بازرسی کل استان مازندران
صفحه اصلي > اخبار > بازرسی کل استان مازندران  


  چاپ        ارسال به دوست

قاضي سراج در بازديد از بازرسي كل استان مازندران تأکید کرد:

برخورد قاطع سازمان بازرسي کل کشور با تخریب جنگل‌ها و دریاخواری در شمال کشور

رئيس سازمان بازرسي كل كشور پيش از ظهر امروز از بازرسي كل استان مازندران بازديد كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان بازرسي كل كشور، قاضي ناصر سراج پيش از ظهر امروز در جریان بازديد از بازرسي كل استان مازندران، با تأکید بر برخورد با زمين خواري و جنگل خواري در كشور خاطرنشان كرد: در موضوع مبارزه با جنگل خواری، ما به دنبال این نیستیم که یک کشاورز روستایی و باغدار بومی که می‌خواهد برای فرزندانش منزلی بسازد، دچار مشکل شود. بلکه هدف ما مهمانان ناخوانده‌ای هستند که از سایر استان‌ها به استان‌های شمالی می‌آیند و کوه‌ها و جنگل‌ها را تخریب کرده تا ویلاهای کذایی بسازند و ماهی یا سالی یک بار در آنجا سکونت موقت داشته باشند که باید با این گونه موارد برخورد جدی صورت گیرد. همچنين در خصوص جنگل خواری اقداماتی انجام شده و دستورالعمل 10 بندی با امضای وزیر جهاد کشاورزی به استان‌ها ابلاغ شده که باید به‌شدت بر اجرای آن نظارت شود تا از قلع و قمع شدن جنگل‌ها جلوگیری شود.
وي ‌تصريح كرد: سازمان بازرسي نمی‌تواند به همه سوء جریانات دسترسی داشته باشد،‌ اما ظرفیت‌های قانونی خوبی وجود دارد که می‌شود از طریق آن از سوء جریانات جلوگیری نمود به‌طور مثال ماده 12 قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور تأکید دارد بازرسان، حراست‌ها، حفاظت اطلاعات و حسابرسان دستگاه‌ها موظفند در صورت مشاهده هرگونه سوء جریان به سازمان بازرسی گزارش نمایند که در صورت عدم تمکین و همکاری، اعمال مجازات قانونی در نظر گرفته شده است.
رئيس سازمان بازرسي كل كشور با تأکید بر ضرورت همكاري مسئولان استان‌ها گفت: خوشبختانه مسئولان استان مازندران با سازمان بازرسی و دستگاه قضا همکاری‌های خوبی دارند و باید بتوانیم در استان مازندران از این ظرفیت در جهت دریافت گزارش‌ها استفاده نماییم.
وي با اشاره به رهنمودهاي مقام معظم رهبري در ديدار اخير مسئولان دستگاه قضايي با معظم له به مناسبت هفته قوه قضائيه گفت: مقام معظم رهبري در بياناتشان چندين بار به سازمان بازرسي اشاره داشته و از این سازمان به عنوان یکی از بازوان اصلی قوه قضائیه یاد کردند که نشان از اهمیت سازمان بازرسی کل کشور دارد. با فرمایشات مقام معظم رهبري وظيفه سازمان بازرسي سنگین‌تر شده و ما باید به این بيانات و فرامين لبیک بگوییم.
قاضي سراج با تشریح شعار امسال افزود: امسال از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده که ما باید در راستای فرمایش معظم له به این امر توجه جدی داشته باشیم و اقدام کنیم.
وي گفت: مشکل اصلی تولید و اشتغال، کمبود نقدینگی و پول در گردش است که باید پیگیری کنیم تا بانک‌ها موظف شوند به تولیدکنندگان تسهیلات پرداخت نمایند تا مشکلات آنان برطرف گردد. چرا كه معتقديم اگر مشکل اشتغال مرتفع گردد بسیاری از مشکلات دستگاه قضایی رفع خواهد شد. اگر به زندان‌ها مراجعه کنیم خواهیم دید که اکثراً به خاطر نداشتن شغل این اتفاق برایشان رقم خورده است.
رئيس سازمان بازرسي كل كشور با اشاره به مشكلاتي كه قاچاق براي كشور ايجاد كرده،‌افزود: در بحث قاچاق مشکل جدی وجود دارد. به جهت آنکه قاچاق زیاد است، بسیاری از تولیدی‌ها فروششان به حداقل رسیده در نتیجه نقدینگی نداشته و متضرر شده‌اند.
گفتنی است در این بازدید، ابراهیم شاهرخیان معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس سازمان، قاضی سراج را همراهی می‌کرد. در ادامه اين بازدید، محمد حسن اسدی کیاپی بازرس کل استان مازندران به بیان برخي از مسایل و مشكلات استان پرداخت.
لازم به ذکر است پیش از این در 28 خرداد ماه گذشته مراسم معارفه محمد حسن اسدی کیاپی با حضور ابراهيم شاهرخيان معاون برنامه ريزي و امور مجلس سازمان بازرسي كل كشور و برخي مقامات استاني برگزار شد.برخورد قاطع سازمان بازرسي کل کشور با تخریب جنگل‌ها و دریاخواری در شمال کشور


١٨:٢٢ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٣٢    /    تعداد نمایش : ١٨١٧١شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است