صفحه اصلی > اخبار > اخبار برگزیده استان ها 


  چاپ        ارسال به دوست

بازرس کل استان آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری:

بازرسی‌کل استان راه را برای ادامه خدمت باکیفیت مدیران سالم، توانمند و خادم هموارتر می‌کند

بازرس کل استان آذربایجان غربی در جلسه شورای اداری:
بازرسی‌کل استان راه را برای ادامه خدمت باکیفیت مدیران سالم، توانمند و خادم هموارتر می‌کند

به گزارش روابط عمومی بازرسی‌کل استان آذربایجان غربی، محمودرضا مهرورز در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی ضمن تسلیت ایام محرم و صفر و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با تأکید بر اینکه راهبرد جمهوری اسلامی ایران توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی روشن‌شده است، اظهار کرد: معظم‌له در حوزه بین‌المللی، راهبرد نظام در خصوص مذاکره را بیان کردند و در حوزه داخلی نیز هر سه قوه ملزم به اتحاد و همبستگی بیشتر و توجه به معیشت مردم و نیز مهندسی مجدد در حوزه اقتصادی و حمایت از رونق تولید و سرمایه‌گذاری هستند.
وی اولویت اصلی سازمان بازرسی کل استان را پیشگیری و حمایت از مدیران خادم، سالم، جهادی و توانمند در شرایط جنگ اقتصادی فعلی عنوان کرد و گفت: حمایت و پشتیبانی خود را از مدیران جهادی که تقوا و خدمت صادقانه را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند، اعلام می‌داریم.
مهرورز با اشاره به در اولویت بودن حل مشکلات و مسائل معیشتی مردم در قوای سه‌گانه گفت: بازرسی کل، در راستای پیشرفت و توسعه استان، با کمک به تسهیل امور در دستگاه‌های اجرایی، راه را برای خدمت‌رسانی باکیفیت زیر سایه قانون باز می‌کند و در این مدت نیز سعی داشتیم با تذکر به‌موقع به دستگاه‌ها و مدیران، بسیاری از مشکلات به حداقل برسد.
بازرس کل آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در شش ماه ابتدایی سال جاری، حدود 240 مورد پیشنهاد اصلاحی به ادارات استان ابلاغ‌شده است، گفت: همچنین در این مدت ۲۶ مورد بازرسی برنامه‌ای و ۵۴ مورد بازرسی موردی از دستگاه‌های اجرایی استان انجام‌شده، همچنین و یک مورد بازرسی فوق‌العاده در مورد موضوع سیل انجام‌شده است.
وی افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۶۴۲ مورد شکایت از مجموع دستگاه‌های اجرایی استان به سازمان بازرسی واصل‌شده و همچنین ۸۶ مورد تذکر در جهت اجرای صحیح قانون داشتیم و بر ۹۰۹ مورد مناقصه نظارت صورت گرفته است.
مهرورز با بیان اینکه راهبردها و بسته‌های جدید نظارتی برای ۶ ماهه دوم سال جاری تدوین شده است، جلوگیری فرارهای مالیاتی را یکی از اولویت‌های اصلی بازرسی کل استان در بحث اقتصادی برشمرد و گفت: علاوه بر آن، توجه به شبکه بانکی، گمرکات و مناطق آزاد نیز در دستور کار بوده و در این رابطه بسته‌هایی نیز تدارک دیده شده است.
وی بر لزوم تعامل بیشتر مسئولان به‌ویژه مدیران اقتصادی با حوزه نظارتی تأکید کرد و افزود: متأسفانه در شبکه بانکی تعاملی وجود ندارد که یا متوجه این امر نبوده و یا خود را فارغ از نظارت می‌دانند.
بازرس کل استان با تأکید بر اینکه با کسانی که دستشان در جیب مردم است و بیت‌المال را غارت می‌کنند، جدی‌تر برخورد خواهیم کرد، اظهار داشت: بحمدالله همکاری بسیار خوبی بین دستگاه‌های نظارتی و قضائی استان وجود دارد.


١٦:٥٨ - چهارشنبه ١٠ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٤٠٧٨    /    تعداد نمایش : ٨٩٥شعار سال ۱۳۹۹: جهش تولید
گزارش تصویری
محتويات مرتبط
سخن روز
مقام معظم رهبری: توقع من اجرای تصمیمات قاطع، عملی و بدون ملاحظه در مبارزه با فساد است